Академик ишкәк ишү буенча Европа чемпионаты 2014

Wikipedia — ирекле энциклопедия проектыннан ([http://tt.wikipedia.org.ttcysuttlart1999.aylandirow.tmf.org.ru/wiki/Академик ишкәк ишү буенча Европа чемпионаты 2014 latin yazuında])
Навигациягә күчү Эзләүгә күчү

Академик ишкәк ишү буенча 2014 елгы Европа чемпионаты Серб Белградында 30 майдан 1 июньгә кадәр үткәрелде.

Медалистлар[үзгәртү | вики-текстны үзгәртү]

Ир-атлар[үзгәртү | вики-текстны үзгәртү]

Дисциплиналар: Алтын: Вакыт Көмеш: Вакыт Бакыр: Вакыт
LM1x[1] Португалия байрагы Португалия Педро Фрага 6:51.72 Италия байрагы Италия Марселло Миани 6:54.42 Швейцария байрагы Швейцария Шмид, Михаэль (ишкәкче) 6:56.44
M1x[2] Чехия байрагы Чехия Ондржей Сынек 6:54.95 Алмания байрагы Алмания Хаккер, Марсель 6:56.12 Литва байрагы Литва Миндаугас Гришконис 7:00.33
LM2x[3] Франция байрагы Франция
Стани Делэйр
Джереми Азу
6:11.80 Алмания байрагы Алмания
Константин Штайнхюбель
Дарс Хартиг
6:13.22 Норвегия байрагы Норвегия
Кристоффер Брун
Аре Странди
6:13.28
LM2−[4] Швейцария байрагы Швейцария
Симон Нип манн
Лукас Трамер
6:29.57 Бөек Британия байрагы Бөекбритания
Сэм Скримджо
Джонатан Клегг
6:30.32 Нидерландлар байрагы Нидерланд патшалыгы
Тим Вееркамп
Мво де Грааф
6:30.49
M2x[5] Литва байрагы Литва
Роландас Мащинскас
Саулюс Риттер
6:08.82 Азәрбайҗан байрагы Азәрбайҗан
Александров, Александр (ишкәкче)
Борис Йотов
6:09.36 Алмания байрагы Алмания
Ханс Грюне
Стефан Крюгер
6:10.09
M2−[6] Сербия байрагы Сербия
Веселин Савич
Душан Богичевич
6:21.75 Нидерландлар байрагы Нидерланд патшалыгы
Рогир Блинк
Стенман, Митчел
6:21.99 Алмания байрагы Алмания
Бастиан Бехлер
Антон Браун
6:24.71
LM4−[7] Дания байрагы Дания
Каспер Винтер Йоргенсен
Якоб Ларсен
Якоб Барсё
Морген Йоргенсен
6:08.81 Бөек Британия байрагы Бөекбритания
Марк Олдред
Петер Чамберс
Ричард Чамберс
Крис Бэртли
6:10.97 Франция байрагы Франция
Августин Мютерд
Томас Барух
Фрэнк Солфороси
Гилльём Рейно
6:12.81
M4x[8] Украина байрагы Украина
Дмитрий Михай
Артём Морозов
Александр Надтока
Иван Довгодько
5:41.92 Бөек Британия байрагы Бөекбритания
Грэйм Томас
ТОм Таунсенд
Чарльз Кусинс
Петер Ламберт
5:42.19 Алмания байрагы Алмания
Карл Шульце
Кай Фурман
Филипп Венде
Тим Громанн
5:42.83
M4−[9] Бөек Британия байрагы Бөекбритания
Алекс Грегори
Мохамед Сбихи
Джордж Кристофер Наш
Эндрю Триггз-Ходж
5:46.86 Греция байрагы Греция
Иоаннис Цилис
Дионисиос Ангелопулос
Георгиас Циаллас
Иоаннис Кристоу
5:51.02 Италия байрагы Италия
Чезаре Габбиа
Паоло Перино
Джованни Абаньяле
Джузеппе Вицино
5:51.72
M8+[10] Алмания байрагы Алмания
Макс Планер
Феликс Вимбергер
Андреас Куффнер
Эрик Йоханнесен
Рихард Шмидт
Мальте Якшик
Максимилиан Райнельт
Феликс Драхотта
Мартин Зауэр
5:33.95 Русия байрагы Русия Федерациясе
Антон Заруцкий
Кузнецов, Дмитрий Андреевич
Косов, Артём Вячеславович
Ефременко, Георгий Георгиевич
Баландин, Иван Александрович
Никита Моргачёв
Подшивалов, Иван Анатольевич
Александр Кулеш
Павел Сафонкин
5:34.99 Бөек Британия байрагы Бөекбритания
Скотт Дюрант
Оливер Кук
Филипп Кондон
Мэттью Готрел
Пит Рид
Уильям Сэтч
Мэттью Таррант
Джеймс Фоад
Филан Хилл
5:35.56

Хатын-кызлар[үзгәртү | вики-текстны үзгәртү]

Дисциплиналар: Алтын: Вакыт Көмеш: Вакыт Бакыр: Вакыт
LW1x[11] Греция байрагы Греция
Айкатерини Николайду
7:33.12 Нидерландлар байрагы Нидерланд патшалыгы
Френкен, Мари-Энн
7:34.95 Алмания байрагы Алмания
Леони Плесс
7:35.86
W1x[12] Чехия байрагы Чехия
Мирослава Кнапкова
7:42.74 Нидерландлар байрагы Нидерланд патшалыгы
Ахтерберг, Шанталь
7:43.02 Ирландия байрагы Ирландия
Санита Пуспур
7:43.04
LW2x[13] Италия байрагы Италия
Лаура Милани
Элизабетта Санкассани
6:54.85 Алмания байрагы Алмания
Лена Мюллер
Аня Носке
6:55.56 Бөек Британия байрагы Бөекбритания
Имоген Уолш
Кэтрин Коупленд
6:55.77
W2x[14] Польша байрагы Польша
Магдалена Фулярчик
Мадай, Наталия
6:52.15 Литва байрагы Литва
Доната Виштартайте
Милда Вальчюкайте
6:52.59 Нидерландлар байрагы Нидерланд патшалыгы
Бёкерс, Николь
Янссен, Инге
6:56.60
W2−[15] Бөек Британия байрагы Бөекбритания
Хелен Гловер
Полли Суонн
7:03.62 Румыния байрагы Румыния
Кристина Григорас
Лаура Опря
7:08.52 Нидерландлар байрагы Нидерланд патшалыгы
Анетта Джоритсма
Хелен Бёрс
7:10.56
W4x[16] Белорусия байрагы Белорусия
Екатерина Карстен
Кухта, Татьяна Александровна
Юлия Бичик
Екатерина Шлюпская
6:14.64 Алмания байрагы Алмания
Мари-Катерине Арнольд
Юлия Лир
Юлия Рихтер
Марейка Адамс
6:15.38 Польша байрагы Польша
Агнешка Кобус
Мария Спрингвальд
Иоанна Диттманн
Моника Цячух
6:17.81
W8+[17] Румыния байрагы Румыния
Роксана Коджану
Николета Альбу
Кристина Илие
Ирина Дорнину
Михаэла Петрилэ
Йоана Крэчун
Аделина Кожокариу
Андрея Богьян
Даниэла Друнча
6:16.64 Бөек Британия байрагы Бөекбритания
Розамунд Брэдбери
Оливия Карнеги-Браун
Кейти Гривз
Донна Этиебет
Джессика Эдди
Зои Ли
Караг МакМёртри
Луиза Риве
Зои де Толедо
6:18.32 Алмания байрагы Алмания
Джулия Лепке
Анна Беккер
Михаэла Шмидт
Александра Хёффген
Шарлотта Рейнхардт
Катрин Райнерт
Керстин Хартманн
Катрин Марханд
Катрин Швенсен
6:19.97

Искәрмәләр[үзгәртү | вики-текстны үзгәртү]

  1. Men’s LM1x Протокол
  2. Men’s M1x Протокол
  3. Men’s LM2x Протокол
  4. Men’s LM2− Протокол
  5. Men’s M2x Протокол
  6. Men’s M2− Протокол
  7. Men’s LM4− Протокол
  8. Men’s M4x Протокол
  9. Men’s M4− Протокол
  10. Men’s M8+ Протокол
  11. Women’s LM1x Протокол
  12. Women’s W1x Протокол
  13. Women’s LW2x Протокол
  14. Women’s W2x Протокол
  15. Women’s W2− Протокол
  16. Women’s W4x Протокол
  17. Women’s W8+ Протокол